۱۳۹۳ اسفند ۱۷, یکشنبه

اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان

از: بی بی سی

کالبدشناسی جنسی

اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان چقدر است؟اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان

۱۲  اسفند  ۱۳۹۳

اینترنت و ماهواره این روزها آکنده از تبلیغات برای بزرگ‌کردن آلت تناسلی مردان است و حتی در ایران در برخی داروخانه‌ها به مردان مشاوره می‌دهند و آن‌ها را به استفاده از روش یا محصول خود تشویق می‌کنند.

اما این تجارت عظیم که در تمام دنیا رونق دارد فقط بر پایه باورهای نادرست و نگرانی مردان از غیرطبیعی بودن بنا شده است.

از این‌رو، دانشمندان کینگز کالج لندن با همکاری نظام بهداشت و درمان بریتانیا (NHS) با بررسی بیش از ۲۰ مطالعه که بر روی بیش از ۱۵ هزار مرد در سنین مختلف (۱۷ تا ۹۱ سال) و در مناطق مختلف دنیا (اروپا، آفریقا، آمریکا و آسیا، از جمله در ایران) انجام شده، سعی کردند متوسط اندازه آلت تناسلی در مردان را مشخص کنند که نتایج آن امروز در نشریه بین‌المللی ارولوژی بریتانیا منتشر شد.

دکتر دیوید ویل، نویسنده اصلی این تحقیق می‌گوید: «عقیده داریم نموداری که تهیه کرده‌ایم به پزشکان کمک می‌کند تا به اکثر مردان این اطمینان‌خاطر را بدهد که اندازه آلت تناسلی‌شان طبیعی است.»

بر اساس این تحقیق متوسط طول آلت تناسلی مردانه پیش از برانگیختگی ۹،۱۶ سانتی‌متر و متوسط محیط آن ۹،۳۱ سانتی‌متر است. در حالت برانگیختگی متوسط طول ۱۳،۱۲ و متوسط محیط آن ۱۱،۶۶ سانتی‌متر است.

این محققان برای اولین‌بار نموداری که هم طول و هم محیط را در نظر گرفته ارائه کرده‌اند که فرد می‌تواند خود را با مردان دیگر مقایسه کند و دریابد که در قیاس با دیگران در کجای طیف طبیعی قرار می‌گیرد.

این بررسی نشان می‌دهد که تنها ۲،۲۸ درصد مردان دچار کوچکی یا بزرگی غیرطبیعی آلت تناسلی هستند. این تحقیق هم‌چنین نشانه‌ای از این پیدا نکرد که نژاد یا ملیت در اندازه آلت تناسلی نقش داشته باشد.

علاوه بر این، ارتباطی بین اندازه آلت تناسلی با اندازه پا (نمره کفش)، طول انگشت سبابه، اندازه بیضه‌ها و سن یافت نشد.


بزرگ‌کردن آلت تناسلی مردانه

در تمام دنیا گروهی از مردان نگران اندازه آلت تناسلی خود هستند و حتی ممکن است از «اضطراب یا سندروم کوچک‌بودن آلت تناسلی» در رنج باشند.

منشأ آن در اکثریت قریب به اتفاق موارد باورهای غلطی است مثل این که اندازه آلت به مردانگی، قدرت باروری یا توانایی جنسی ربط دارد یا این‌که اگر آلت تناسلی کوچک باشد، باعث نارضایتی شریک جنسی می‌شود.

تبلیغاتی که برای بزرگ‌کردن آلت تناسلی می‌شود به مردان روش‌های غیرجراحی (قرص، لوسیون، لوله خلاء، وسایل و روش‌های کشش) توصیه می‌کنند که برای تأثیر آن کوچک‌ترین مدرک علمی وجود ندارد و از نظر طبی بی‌اعتبار هستند.

نرموگرام طول آلت تناسلی

یک روش جراحی عبارت است از افزایش قطر با تزریق چربی قسمت دیگری از بدن به آلت تناسلی. اما بررسی وضعیت مردانی که از این روش استفاده کرده‌اند نشان می‌دهد که به مرور زمان با جذب چربی، اندازه آلت به حالت قبل بر می‌گردد و علاوه بر این، روش جراحی عوارضی مثل بدشکلی و زخم و عفونت دارد.

در جراحی افزایش طول، لیگامانی را که آلت را به استخوان شرمگاهی وصل می‌کند قطع می‌کنند و با یک پیوند پوستی طول آلت را اضافه می‌کنند اما این روش تأثیری بر اندازه آلت در حالت برانگیختگی ندارد و ممکن است باعث دشواری در رابطه جنسی شود.


اندازه آلت و رضایت شریک جنسی

تحقیقات مختلف در باره‌ی رابطه اندازه آلت تناسلی و رضایت شریک جنسی، تقریباً همگی به این نتیجه رسید‌ه‌اند که چنین ارتباطی وجود ندارد و تأثیر اندازه آلت در رضایت جنسی چندان زیاد نیست.

دو سال پیش تحقیقی منتشر شد که نشان داده بود طول آلت تناسلی مردانه در جذابیت آن‌ها برای زنان تأثیر دارد.

این تحقیق در سطح وسیع به‌خصوص از طرف کسانی که در کار افزایش طول آلت مردانه هستند به‌عنوان دلیل علمی منتشر شد، اما این تحقیق فقط بر روی ۱۰۵ زن استرالیایی انجام شده بود و مردانی که این زنان جذابیت‌شان را ارزیابی کرده بودند، شخصیت‌های ویدئوهای کامپیوتری بودند. این تحقیق را مراجع معتبر فاقد معیارهای علمی لازم ارزیابی کردند.

نرموگرام محیط آلت تناسلی

پروفسور کوان وایلی متخصص سلامت جنسی در دانشگاه شفیلد می‌گوید: «شاید برای بعضی مردان عجیب باشد اما بیشتر زنان علاقه‌ای به اندازه آلت مردان ندارند و این موضوع خود را در تحقیقات متعدد نشان داده است.»

به گفته پروفسور وایلی در رابطه جنسی برای زنان، رمانتیک بودن، نرمخویی و ملایمت، توجه به خواسته‌ها و نیازها بسیار بیشتر از اندازه آلت تناسلی اهمیت دارد.

تحقیقی که خود پروفسور وایلی انجام داده نشان می‌دهد که بیش از ۸۵ درصد زنان از اندازه آلت تناسلی شریک جنسی‌شان رضایت دارند.

اما به مردانی که این موضوع اسباب نگرانی‌شان است یا به آن اهمیت می‌دهند چند توصیه ساده می‌توان کرد:

  • تراشیدن موهای ناحیه تناسلی کمک می‌کند اندازه آلت بزرگ‌تر به‌نظر برسد.

  • هر مرد از زاویه‌ای منحصر به‌فرد یعنی از بالا عضو جنسی خود را می‌بیند و این باعث می‌شود که این عضو کوچک‌تر از اندازه واقعی به‌نظر بیاید، به‌خصوص وقتی فرد خود را با دیگران مقایسه کند. نگاه کردن در آینه ارزیابی درست‌تری به‌دست می‌دهد.

  • جلوی چاقی شکمی را بگیرید چون باعث می‌شود اندازه عضو جنسی کوچک به‌نظر بیاید.

  • و سرانجام این‌که شخصیت، رفتار و آگاهی مردان از رابطه جنسی و داشتن یک رابطه عاطفی و محکم با شریک جنسی کلید یک رابطه جنسی مطلوب است، به‌جای بزرگ‌کردن عضو جنسی می‌توان به رشد شخصیت و رفتار جنسی توجه نشان داد.


[] يادداشت‌ها
[] پی‌نوشت‌ها

اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان چقدر است؟، وب‌سایت فارسی بی‌بی‌سی: سه‌شنبه ۳ مارس ٢٠۱۵ - ۱٢ اسفند ۱۳۹۳


[] جُستارهای وابسته
[] سرچشمه‌ها

وب‌سایت فارسی بی‌بی‌سی