۱۳۸۹ مهر ۱۷, شنبه

صیغه در حرم مطهر رضوی

از: مهدی خراسانی


فهرست مندرجات


آخوندهای شیعه در ایران مثل این‌که با پول خمس چارۀ کارشان نشده و حالا به‌شغل جدید به‌عنوان عمل مستحب که سبب برکت فراوان در زندگی آن‌ها می‌شود، روی آورده‌اند!


[] فاحشه‌خانۀ اسلامیبسم‌الله الرحمن الرحیم

النکاح السنتی (ازدواج از سنت های رسول اکرم صلی‌الله علیه واله و سلم است.)

آستان قدس رضوی جهت ارتقای فضای معنوی جامعه و ایجاد شرایط مناسب روحی و آرامش‌خاطر خیال برای برادران زائری که در مدت زیارت حرم مطهر امام هشتم از همسر خود دور می‌باشند اقدام به برگزاری مرکز صیغه‌های کوتاه مدت در جوار حرم رضوی نموده است.

در این راستا از کلیۀ خواهران باکرۀ مومنه سن آنها بین ۱٢ تا ٢۵ سال است دعوت به همکاری می‌نماید. هر یک از خواهران بر اساس قرارداد ٢ ساله‌ای که با آستان قدس رضوی منعقد می‌نمایند موظفند که ماهانه حداقل ٢۵ روز به صیغۀ برادران زوار درآیند. مدت قرارداد جزء سابقۀ اشتغال متقاضی محسوب می‌گردد. مدت هر صیغه از ۵ ساعت تا ۱٠ روز متغییر می‌باشد. مبلغ پرداختی بابت هر صیغه بدین شرح است:

صیغه‌های ۵ ساعته۵٠هزار تومان
صیغه‌های ۱ روزه٧۵هزار تومان
صیغه‌های ٢ روزه۱٠٠هزار تومان
صیغه‌های ٣ روزه۱۵٠هزار تومان
صیغه‌های ۴ روز تا ۱٠ روز٣٠٠هزار تومان

خواهران باکره که برای اولین‌بار صیغه می‌شوند مبلغ یکصد هزار تومان اضافه بابت برداشتن پردۀ بکارت دریافت خواهند کرد.

بعد از انقضای قرارداد ٢ ساله در صورتی که سن خواهران به حد نساب ٣۵ سال نرسیده باشد، در صورت تمایل می‌توانند در لیست انتظار صیغه‌های دايم قرار بگیرند. خواهران موظفند ۵ درصد از مبلغ دریافتی هر صیغه را به حرم مطهر واریز نمایند.

از کلیه خواهران علاقه‌مند درخواست می‌شود ٢ قطعه عکس تمام قد (با حجاب اسلامی)، آخرین مدرک تحصیلی، وضعیت بکارت و گواهی سلامت کامل روانی و جسمانی از سازمان بهداشت شهرستان محل سکونت خود را حداکثر تا سی‌ویکم اردیبهشت‌ماه هزاروسیصد و هشتادونه به آدرس ذیل ارسال نمایند.

توجه: برای خواهران کمتر از ۱۴ سال رضایت رسمی پدر یا جد پدری یا عمو الزامی می‌باشد.

آدرس: بارگاه امام رضا(ع) خیابان شهید نواب صفوی صحن کوثر دفتر امور صیغه.

جهت اطلاعات بیشتر با تلفن حاج‌آقا محمود ممتاز ٠٠۹٨۵۱۱٢٢٢۵٧۹٠ تماس حاصل نمایید. برای آگاهی بیشتر از جزئیات کامل شرایط مربوطه به سایت آستان قدس رضوی مراجعه نمایید.[۱]


[] يادداشت‌ها


يادداشت ۱: اين متن از روی سند برای دانش‌نامه‌ی آريانا توسط مهدی خراسانی برشتۀ تحرير درآمده است.[] پی‌نوشت‌ها

[۱]- تصویر سند، سایت خبری تحلیلی سنی نیوز [*][] سرچشمه‌ها

سایت خبری تحلیلی سنی نیوز


[برگشت به بالا] [گفت و گو و نظر کاربران در بارهٔ مقاله]