۱۳۹۶ دی ۲, شنبه

بیانیه‌ی شورای علمای ولایت بلخ

از: تلویزیون میترا

بیانیه‌ی شورای علمای ولایت بلخ


فهرست مندرجات

.علمای تکفیری بلخ

علمای تکفیری بلخ، به تحریک عطامحمد نور، والی برکنارشده‌ی ولایت بلخ، به تکفیر اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان پرداختند.

میترا، شبکه‌ی تلویزیونی متعلق به عطامحمدنور و عبدالجبار آريايى است که در سال ١٣٩٢ خورشیدی، در استان بلخ شروع به کار کرد، این شبکه، بیانیه‌ی شورای علمای ولایت بلخ، مبنی بر حکم تکفیر اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان را در ۲۱ دسامبر ۲۰۱۷ میلادی، در صفحه‌ی فیس‌بوک خود منتشر کرد. این بیانیه که به تحریک عطامحمد نور، والی برکنارشده‌ی ولایت بلخ صورت گرفته است، یادآور خاطره‌ای تلخ تاریخ افغانستان در زمان پادشاهی شاه امان‌الله است. در آن‌زمان نیز علمای تکفیری افغانستان، به تحریک انگلیسی‌ها، شاه امان‌الله را کافر خواندند! جریان‌های تکفیری همواره نشأت گرفته از علمای گمراه هستند که ادعای علم دارند و بر اساس فتوای به تکفیر مخالفان سیاسی خود می‌پردازند.

بسم‌الله الرحمن الرحيم

بیانیه‌ی شورای علمای ولایت بلخ، مبنی بر حکم تکفیر اشرف غنی احمدزی، ملحد و رئیس‌جمهور غیر مشروع جمهوری اسلامی افغانستان!

الحمدلله والصلاة والسلام على رسول‌الله وعلى آله وصحبه، أما بعد:

به تاسی از آیات قرآن مبین و احادیث نبوی و هم‌چنان احکام صریح دین مبین اسلام، شورای علمای ولایت بلخ حکم تکفیر اشرف غنی احمدزی و نامشروع‌بودن حکومت وی را اعلام می‌دارد تا باشد ما علما وظیفه ایمانی و وجدانی خود را در برابر مردم مؤمن و مسلمان افغانستان اعلام بداریم.

بر اساس احکام اسلامی، رئیس‌جمهور خود و همسرش باید مسلمان واقعی باشند و مناسک دینی را به‌درستی انجام دهند. ولی متاسفانه اشرف غنی اندک‌ترین اطلاعی از دین مبین اسلام و مناسک دینی ندارد. ویدیوها و سخنرانی‌هایش دال بر این مدعاست.

هم‌چنان خانمش به‌عنوان بانوی نخست کشور باید مسلمان و اهل ایمان باشد که نیست. چطور می‌تواند در کشوری که همه مسلمان‌اند، بانوی اول آن نامسلمان باشد.

اگر ما و شما مردم خاموش باشیم، مرتکب گناه عظیم می‌شویم و در روز جزا نزد پروردگار و پیغمبر گرامی‌مان سیه‌روی و گنهکار خواهیم بود.

شورای علمای ولایت بلخ اخیراً متوجه شده است که اشرف غنی نفاق قومی را دامن می‌زند که از منظر دین مبین اسلام حرام مطلق می‌باشد.

بنابر ارزیابی شورای علما، اشرف غنی دشمن سرسخت مجاهدین و ارزش‌های اسلامی بوده و بر بنیاد منافع کفار کار می‌کند.

بنابرین شورای علما حکم بر تکفیر اشرف غنی را می‌دهد و جهاد علیه حکومت نامشروع وی را فرض عین می‌داند.

از شما ملت مسلمان و متدین به‌خصوص جوانان خواهش ما این است تا در برابر این حکومت کفری ایستاده شوید و نگذارید که سرنوشت کشور به‌دست یهود و نصارا افتد.

و من‌الله توفیق
شورای علمای ولایت بلخ[۱]


[] يادداشت‌ها

يادداشت ۱: اين مقاله برای دانش‌نامه‌ی آريانا توسط مهدیزاده کابلی ارسال شده است.


[] پی‌نوشت‌ها

[۱]- بیانیه‌ی شورای علمای ولایت بلخ، تلويزيون ميترا: پنج‌شنبه ۲۱ دسامبر ۲۰۱۷ - ۳۰ آذر ۱۳۹٦


[] جُستارهای وابسته
[] سرچشمه‌ها

شبکه‌ی تلویزیونی میترا (Mitra TV)