جستجو آ ا ب پ ت ث ج چ ح
خ د ذ ر ز ژ س ش ص ض ط ظ
ع غ ف ق ک گ ل م ن و ه ی

۱۳۹۶ مرداد ۱, یکشنبه

استفن لنگدان

از: دانشنامه‌ی آریانا

استفن لنگدان


فهرست مندرجات
آشورشناساندانشمندان مسیحی

استفن هربرت لنگدان (به انگلیسی: Stephen Herbert Langdon) (زاده‌ی ۱٨٧٦ م - درگذشته‌ی ۱۹٣٧ م)، آشورشناس بریتانیایی متولد آمریکا بود.


زندگی‌نامه

استفن لنگدان، در سال ۱٨٧٦ میلادی، در شهر مونرو، که در ایالت میشیگان ایالات متحده آمریکا واقع شده‌ است، زاده شد. پدرش جورج نولز لنگدان (George Knowles Langdon) و مادرش آفیگیل هاسینگن لنگدان (Abigail Hassinger Langdon) نام داشت. او در دانشگاه میشیگان درس خواند و وارد انجمن فی بتا کاپا (Phi Beta Kappa Society) شد و در سال ۱٨۹٨ مدرک لیسانس بی‌ای به‌دست آورد و در سال ۱٨۹۹ به مدرک فوق‌لیسانس نایل آمد. سپس، در سال ۱۹٠٣، از دانشکده‌ی دینی نیویورک (New York's Union Theological Seminary)، فارغ‌التحصیل شد و در سال ۱۹٠۴، مدرک دکترا خود را از دانشگاه کلمبیا دریافت کرد.

لنگدان از کلمبیا به فرانسه رفت و بین سال‌های ۱۹٠۴ تا ۱۹٠٦، در فرانسه زیست و در سال ۱۹٠۵، در کلیسای انگلستان در پاریس به‌عنوان «دیکون» (شماس) منصوب شد. او سپس به آکسفورد در انگلستان نقل‌مکان کرد، جایی‌که در دانشگاه آکسفورد عضو کالج مسیحی شد. در سال ۱۹٠٨، وی به آشورشناسی پرداخت و در سال ۱۹۱٣، شهروند انگلستان شد. بعدها، در سال ۱۹۱۹، پس از بازنشستگی آرچیبالد سیس (Archibald Sayce)، زبان‌شناس و آشورشناس پیشگام بریتانیایی، صاحب کرسی آشورشناسی دانشگاه آکسفورد گردید. با این وجود، در سال ۱۹۱٦، زمان جنگ جهانی اول، وقتی که از حجم کلاس‌های او کاسته شد، به‌عنوان مربی بخش بابل‌شناسی، در موزه‌ی باستان‌شناسی و انسان‌شناسی دانشگاه پنسیلوانیا مشغول به‌کار شد.

سرانجام، استفن لنگدان، در ۱۹ مه ۱۹٣٧ میلادی، به‌سن ٦۱ سالگی درگذشت.


آثار

...


[] يادداشت‌ها
[] پيوست‌ها


...


[] پی‌نوشت‌ها

...


[] جُستارهای وابسته


[] سرچشمه‌ها[] پيوند به بیرون

[۱ ٢ ٣ ۴ ۵ ٦ ٧ ٨ ٩ ۱٠ ۱۱ ۱٢ ۱٣ ۱۴ ۱۵ ۱٦ ۱٧ ۱٨ ۱۹ ٢٠]

رده‌ها:...